9. Production In

Pulska filmska tvornica poziva sve zainteresirane da se prijave na 9. maraton izrade kratkog filma Production In, koji će se održati od 22. do 24. listopada u Klubu Pulske filmske tvornice.

 

 

Production In je besplatna radionica u sklopu 17. Škole filma namijenjena svima koji se žele okušati u izazovu stvaranja filma u tri dana – od ideje do realizacije. Devet autora će pod vodstvom iskusnih edukatora realizirati svoj film u vremenski ograničenom stvaralačkom procesu i dobroj atmosferi praktičnog rada.

 

Radionica se sastoji od tri dijela –  razrade ideje i scenarija, snimanja te montaže, Uvodno predavanje počinje u petak, 22. listopada u 10 sati. Tada se razvijaju ideje i stvara se produkcijski plan snimanja i montaže vremenski prilagođen svim polaznicima. Nakon toga slijedi intenzivni rad prilagođen polaznicima. Tri su snimateljska tima te šest montaža na raspolaganju. Mentori su na prisutni 24 sata, a svaki polaznik ima maksimalno 4 sata snimanja i 8 sati montaže.

 

Prijave za Production In  otvorene su do četvrtka, 21. listopada 2021. godine do 23.59 sata, a  prijavnica se nalazi na https://bit.ly/17Šk9Pi

 

Voditelji radionica su filmski autor i pedagog Zorko Sirotić, filmski autor i snimatelj Mario Papić, snimatelji i montažeri Matej Đuzel i Michele Bulešić, filmska autorica i organizatorica Sanda Letonja-Marjanović te producent i filmski pedagog Marko Zdravković-Kunac.

 

Partneri 9. Production In-a su Medvid ProdukcijaKinoklub Zagreb i Hrvatski filmski savez,

 

 

 

Mentori 9. Production In-a

 

Michele Bulešić studira na univerzitetu u Trstu Università degli studi di Trieste smjer Marketing and Innovation, gdje počinje producirati, snimati i montirati longboard i skate filmove. Godine 2016. na 12. Školi filma PFT-a po prvi puta postaje autor kratkometražnog filma “Gorenje”. U sklopu 10. Škole dokumentarnog filma Restart realizira niz vježbi i kratkih filmova. U Pulskoj filmskoj tvornici član je edukacijskog tima te kao mentor snimatelj i montažer sudjeluje u brojnim radionicama. Snimatelj je i koautor dokumentarnog film ‘Knjižnica’ i kratkog igranog ‘Bazen’, te snima film ‘Hejana heja’ iz dokumentarnog ciklusa Istarske štorije, kratki igrani film ‘Prsnut’ i četvrtu sezonu ‘Medionauta’ TV emisiju o građanskom odgoju i medijskoj pismenosti. Surađuje sa Zorkom Sirotićem i Ines Pletikos na nizu projekta, te snima brojne namjenske filmove i spotove, između ostalog i za  l’after life No. 8 by coco mosquito iz glazbenog projekta Gordana Muratovića u režiji Matije Ferlina.

 

 

 

 

 

Matej Đuzel rođen je u Puli 1987. godine gdje završava osnovnu i srednju školu. Paralelno sa školom hobiji su mu fotografija, nogomet i pisanje. Matej odlučuje fakultetsko obrazovanje nastaviti u Zagrebu, a nakon diplomiranja na diplomskom studiju računovodstva i financija radi na filmskim festivalima gdje dolazi do novih kontakata i poziva da se priključi radu na Televiziji Student koja djeluje u sklopu Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu. Kroz godine rada na Televiziji prošao je sve filmske i TV forme, radio je kao urednik i redatelj emisije Alter Ego, a trenutno vodi vježbe snimanja i montaže za studente novinarstva. Osim toga, radi i kao producent namjenskih filmova za Fakultet, vodi svoju tvrtku Adria Visio, te kao kreativni producent u udruzi PANK iz Pule. U budućnosti bi volio više režirati industrijske i dugometražne igrane filmove.

 

 

 

 

 

Sanda Letonja-Marjanović rođena je 1966. Osamdesetih radi, nastupa i živi unutar vodnjanskog art kolektiva Gustaph y njegovi dobri duhovi. Piše za omladinski časopis Pet, uređuje i vodi programe na Arena radiju Pula, studira vedsku filozofiju u samostanima Evrope i Azije, unutar slikarske ekipe Gradske radionice oslikava pulske fasade. Osniva vegetarijanski klub i restoran Bhumi, podučava yogu, živi u eko selu pored Rovinja, koordinira Banku vremena.

Nalazi svoju muzu u sedmoj umjetnosti 2011. godine. Autorica je desetak dokumentarnih, igranih i hibridnih filmova. Scenaristica i redateljica dva filma u TV serijalu autorskih dokumentarnih filmova Istarske štorije. Sudjelovala je u preko 80 edukacijskih i produkcijskih programa i projekata Pulske filmske tvornice.

 

 

 

 

Mario Papić rođen je 1974. godine. Studirao je filozofiju i kulturu religija pri Filozofskom fakultetu družbe Isusove u Zagrebu, a 2000. godine pristupio Kino klubu FAGEP u Samoboru. Scenarist, redatelj i snimatelj oko 30 -tak dokumentarnih i eksperimentalnih filmova koji su prikazivani (neki i nagrađivani) na svim relevantnim domaćim festivalima (Zagrebdox, Liburnija film festival, Tabor film festival, Dani hrvatskog filma…) te na mnogim međunarodnim festivalima ( Mediteran film festival Široki brijeg, Documenta Madrid, Jihlava…). Iz prvotne ideje, da bi se filmom čovještvo još moglo i probuditi, razvila se profesija te je trenutno zaposlen kao TV redatelj: Marx je napravio razliku između neistine koja proizvodi sebe samu i istine života koja se ne da proizvesti.

 

 

 

 

Zorko Sirotić rođen je 1985. godine u Zagrebu. Član je Kinokluba Zagreb u kojem je od 2014. godine koordinator produkcije. Njegovo formalno obrazovanje uključuje primijenjene umjetnosti, primijenjene znanosti u sigurnosti, religijske znanosti i film, a 2018. završio je filmsku i TV režiju dokumentarnog filma na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. Autor je dokumentarnih, igranih i eksperimentalnih filmova, a televizijsko iskustvo stekao je radeći na komercijalnim televizijama. Voditelj je i mentor brojnih filmskih radionica fokusiranih na alternativni film i dokumentarno-eksperimentalne forme. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marko Zdravković-Kunac rođen je 1977. Tijekom gimnazijskih dana stvara i uči u KIT GRM-u (Kreativno istraživački tim Gradske radionice mladih). Osnivač je ritualnog teatra Menerik, a na MKFM-u završava više radionica dramskog i kreativnog pisanja. Studirao je filozofiju i kulturu religija pri Filozofskom fakultetu družbe Isusove u Zagrebu, ali krajem 90-ih postaje koordinator i voditelj programa Autonomne tvornice kulture (ATTACK), te suosnivač Festivala Alternativnog Kazališnog Izričaja (FAKI) 1998. godine. Nešto kasnije, 1999. godine zajedno s grupom mladih filmaša i aktivista osniva Fade in (Fantastično dobru instituciju). Kao producent i novinar Fade in-a realizirao je preko 150 angažiranih reportaža za HRT te brojne druge projekte.

Tijekom sljedećih godina realizira brojne kazališne i filmske projekte te radi kao profesionalni montažer u raznim studijima i na lokalnim i državnim televizijama. Godine 2004. pokreće Pulsku filmsku tvornicu s ciljem poticanja razvitka filmske kulture, produkcije filmova te sustavne edukacije filmskih autora. Producent je četiri sezone TV emisije o građanskom odgoju i medijskoj pismenosti Medionauti (2016.-2019.) te dvije serije autorskih kratkih dokumentarnih filmova Istarske štorije (2017.-2021.). Unutar PFT-a vodio je više od 20 radionica i producirao preko stotinjak filmova.

 

17. Škola filma Pulske filmske tvornice organizirana je uz financijsku pomoć Grada Pule, Hrvatskog audiovizualnog centra te Zaklade Kultura nova.